Znak

Znak

Dominantním prvkem obecního znaku Čeladné je stříbrný beran, který odkazuje na starou obecní pečeť Čeladné. Beran je umístěný na zeleném kuželu. Ten vyjadřuje jednak historickou příslušnost obce k hukvaldskému panství a tím k olomouckému biskupství, které má kužely ve svém původním znaku, a jednak skutečnost, že obec leží v horách.

Doprovodnými figurami jsou dvě šesticípé hvězdy, položené do dvou horních rohů štítu. Hvězdy symbolizují zasvěcení zdejšího kostela jednomu z českých zemských patronů, svatému Janu Nepomuckému. Příslušnost obce k Beskydám podtrhuje zvolená barevná kombinace stříbrné (neboli bílé) a zelené.

JAN TEJKAL, heraldik

kalendář akcíNovinky

Turistika

Po stopách partyzánů
Vítejte ve virtuální prohlídce turistické trasy Po stopách partyzánů. Trasa Vás nejprve provede po Čeladné a připomene tragické údalosti z minulosti. Více...
Portášskými chodníčky
Vítejte ve virtuální prohlídce turistické trasy Portáškými Chodníčky, která Vás zavede z Čeladné do Rožnova pod RadhoŠtěm. Cestou po stopách původních strážců horských průsmyků tvz. Portášů. Více...

Sportovní vyžití

Mobilní turistický
průvodce Čeladnou
V centru obce vyrostlo nové náměstí s desítkami bytů, obchodů a hotelem. Na lázeňskou tradici z roku 1902 navázalo Beskydské rehabilitační centrum spolu s nově vybudovaným centrem Lara Wellness. Také díky špičkovému 36jamkovému golfovému areálu patří Čeladná k nejnavštěvovanějším místům Severní Moravy. Věříme, že si Čeladná získá i Vaše srdce, budete se rádi a často vracet, nebo se dokonce stane Vaším novým domovem.
Moravskoslezský kraj Tento projekt byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
Knihovna Čeladná Beskydy Card Po medvědích tlapkách Technotrasa Beskydy