Současnost

Obec Čeladná

Obec Čeladná patří k nejnavštěvovanějším místům severní Moravy a Slezska. Rozkládá se uprostřed nádherných hor, v samém srdci Beskyd, v nadmořské výšce 385 – 1276 m n.m (centrum obce 430 m). Žije zde 2 900 obyvatel. Území obce má rozlohu 59 km2, z toho 2/3 pokrývají lesy. Obcí protékají řeky Čeladenka,  Frýdlantská Ondřejnice a také mnoho potoků s průzračnou pstruhovou vodou. Velká část území obce leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Kouzlo zdejší přírody láká návštěvníky již od 19. století, kdy se Čeladná stala oblíbenou turistickou oblastí. Na katastru obce se nachází kromě penzionů a hotelů na 900 soukromých chat. V  roce 2000 bylo v obci otevřeno největší golfové hřiště v ČR, jízdárna a připravuje se výstavba aquaparku. Čeladná je díky své poloze ideálním výchozím bodem k nejznámějším turistickým cílům Beskyd. Vybudována byla řada tras pro pěší, cyklisty a běžkaře.

Mnohá místa však i nadále vzdorují civilizaci a návštěvník si může vychutnat téměř nedotčenou přírodu. Například 9 km dlouhé a místy 700 m hluboké údolí řeky Čeladenky vyniká svou krásou. A jen v Beskydách mohou turisté narazit na stopy tří vzácných šelem - rysa, vlka a medvěda.

Čeladná v posledních  několika  desetiletích  prodělala řadu změn. V obci vyrostlo vedle  moderního hotelu nové náměstí s desítkami bytů, řada obchodů, nová radnice s lékařským střediskem, lékárnou. Na lázeňskou tradici navázalo Rehabilitační centrum Čeladná na úpatí Ondřejníku, nabízející ozdravné a wellness pobyty.

Řada  dalších  rozvojových projektů čeká na svou realizaci v blízké budoucnosti.

kalendář akcíNovinky

22/01
SNOW ARÉNA PROSPER ČELADNÁ

15 km profesionálně upravených běžkařských tratí

11/01
Bruslení pro občany Čeladné zdarma

Turistika

Po stopách partyzánů
Vítejte ve virtuální prohlídce turistické trasy Po stopách partyzánů. Trasa Vás nejprve provede po Čeladné a připomene tragické údalosti z minulosti. Více...
Portášskými chodníčky
Vítejte ve virtuální prohlídce turistické trasy Portáškými Chodníčky, která Vás zavede z Čeladné do Rožnova pod RadhoŠtěm. Cestou po stopách původních strážců horských průsmyků tvz. Portášů. Více...

Sportovní vyžití

Mobilní turistický
průvodce Čeladnou
V centru obce vyrostlo nové náměstí s desítkami bytů, obchodů a hotelem. Na lázeňskou tradici z roku 1902 navázalo Beskydské rehabilitační centrum spolu s nově vybudovaným centrem Lara Wellness. Také díky špičkovému 36jamkovému golfovému areálu patří Čeladná k nejnavštěvovanějším místům Severní Moravy. Věříme, že si Čeladná získá i Vaše srdce, budete se rádi a často vracet, nebo se dokonce stane Vaším novým domovem.
Moravskoslezský kraj Tento projekt byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
Knihovna Čeladná Beskydy Card Po medvědích tlapkách Technotrasa