Současnost

Obec Čeladná

Obec Čeladná patří k nejnavštěvovanějším místům severní Moravy a Slezska. Rozkládá se uprostřed nádherných hor, v samém srdci Beskyd, v nadmořské výšce 385 – 1276 m n.m (centrum obce 430 m). Žije zde 2 800 obyvatel. Území obce má rozlohu 59 km2, z toho 2/3 pokrývají lesy. Obcí protékají řeky Čeladenka,  Frýdlantská Ondřejnice a také mnoho potoků s průzračnou pstruhovou vodou. Velká část území obce leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Kouzlo zdejší přírody láká návštěvníky již od 19. století, kdy se Čeladná stala oblíbenou turistickou oblastí. Na katastru obce se nachází kromě penzionů a hotelů na 900 soukromých chat. V  roce 2000 bylo v obci otevřeno největší golfové hřiště v ČR, jízdárna a připravuje se výstavba aquaparku. Čeladná je díky své poloze ideálním výchozím bodem k nejznámějším turistickým cílům Beskyd. Vybudována byla řada tras pro pěší, cyklisty a běžkaře.

Mnohá místa však i nadále vzdorují civilizaci a návštěvník si může vychutnat téměř nedotčenou přírodu. Například 9 km dlouhé a místy 700 m hluboké údolí řeky Čeladenky vyniká svou krásou. A jen v Beskydách mohou turisté narazit na stopy tří vzácných šelem - rysa, vlka a medvěda.

Čeladná v posledních  několika  desetiletích  prodělala řadu změn. V obci vyrostlo vedle  moderního hotelu nové náměstí s desítkami bytů, řada obchodů, nová radnice s lékařským střediskem, lékárnou. Na lázeňskou tradici navázalo Beskydské rehabilitační centrum na úpatí Ondřejníku, nabízející ozdravné a wellness pobyty.

Řada  dalších  rozvojových projektů čeká na svou realizaci v blízké budoucnosti.

kalendář akcíNovinky

15/10
Snow Aréna Čeladná

15 km profesionálně upravených běžkařských tratí, kluziště.

04/01
Turistické informační centrum Čeladná je od 4. 1. 2020 do odvolání uzavřeno

Turistika

Po stopách partyzánů
Vítejte ve virtuální prohlídce turistické trasy Po stopách partyzánů. Trasa Vás nejprve provede po Čeladné a připomene tragické údalosti z minulosti. Více...
Portášskými chodníčky
Vítejte ve virtuální prohlídce turistické trasy Portáškými Chodníčky, která Vás zavede z Čeladné do Rožnova pod RadhoŠtěm. Cestou po stopách původních strážců horských průsmyků tvz. Portášů. Více...

Sportovní vyžití

Mobilní turistický
průvodce Čeladnou
V centru obce vyrostlo nové náměstí s desítkami bytů, obchodů a hotelem. Na lázeňskou tradici z roku 1902 navázalo Beskydské rehabilitační centrum spolu s nově vybudovaným centrem Lara Wellness. Také díky špičkovému 36jamkovému golfovému areálu patří Čeladná k nejnavštěvovanějším místům Severní Moravy. Věříme, že si Čeladná získá i Vaše srdce, budete se rádi a často vracet, nebo se dokonce stane Vaším novým domovem.
Moravskoslezský kraj Tento projekt byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
Knihovna Čeladná Beskydy Card Po medvědích tlapkách Technotrasa